החלפות קישורים המדריך המלא 2021

בכל הנוגע לקידום אורגני, החלפת קישורים אינה חלק משמעותי כשמדובר בשמירה על רלוונטיות האתר ופרסום באינטרנט. כפי שהדברים כיום, נראה כי תהליך של רכישת והחלפת קישורים הינו פקטור משמעותי בחשיבות ורלוונטיות של מנועי החיפוש, בייחוד של גוגל כאשר הוא מנוע החיפוש הגדול והמתקדם ביותר בעולם כיום, ועליו נשענת כל תורת הקידום האורגני, ללא ספק.

רכישת קישורים והחלפה היא דרך טובה שמצליחה כיום בתהליך עבודתם של מקדמי האתרים, בעיקר מכיוון שהתחרות בין אתרים מתחרים קשה ולא פשוטה, האינטרס הוא להימצא באופן שוטף וקבוע בדף החיפוש הראשון של גוגל כאשר לא תמיד כך הדבר, ולכן השיטה של מקדמי האתרים כפי שהיא כיום, ונמצאה כיעילה ביותר עבור קידום אתרים, עסקים ופרסום באינטרנט בכלל.

תהליכים חכמים כחלק מעבודת מקדם האתרים


כחלק מעבודתו, מקדם האתרים פועל בעזרת שיטות וטכניקות אשר עוזרות למנף את האתר במעלה מנועי החיפוש באופן אורגני, ובכך למנף את העסק. מנהל Seo עובד על תאימות של מבנה האתר ותוכנו לצורך קידום אורגני יעיל, וזאת בעזרת בניית כתובות URL נכונות, כותרות נכונות ושיום נכון לכל פיסת תוכן באתר, אשר בעזרתם, ניתן יהיה לחפש את מילות המפתח הנמצאות באתר באופן פשוט ונגיש.

בנוסף לתהליכים הללו, ישנם  כמה כלים עיקריים בהם משתמשים מקדמי אתרים בכדי להחזיק את האתר במקום חזק במנועי החיפוש ולשמור על רלוונטיות האתר ברחבי הרשת והמתחרים של העסק.

Domain Rating


דירוג דומיין אתר, או בשמו המקוצר דירוג DR הוא כלי המשמש מקדמי אתרים רבים אך לעיתים נתון לספק ביעילותו ואמינותו בקרב העוסקים בתחומי הדיגיטל.
כלי זה מאפשר ביצוע מעקבים אחר נתוני אתרים וניתוח כל פיסת מידע חשוב על הדומיינים שלכם או של המתחרים שלכם. ישנם שני אתרים עיקריים המשתמשים בכלי הציון הזה, כאשר הם מאפשרים לגלות מידע רלוונטי לצורך קידום יעיל, כמו מילות המפתח וביטויי הקידום באותו האתר, לדוגמא.

בעצם החשיפה למידע הזה, מקדם האתרים יכול לגלות את יעילות אותו הדומיין ובכך לקצר את תהליך קידום האתר שברצונו לקדם ואף להגיע לתוצאות מהירות הרבה יותר.

ביכולתו של ציון DR לבחון את חוזקת האתר על פי קישורים חיצוניים שאותו דומיין מקבל  מאתרים אחרים, כאשר ככל שאתרים הנחשבים מובילים מקושרים לדומיין מסויים, כך קל יותר לקדם אותו במנועי החיפוש של גוגל.

יש לסייג ולומר שלא די בציון גבוה בכדי  להבין את משמעות הציון, אלא שיש צורך בנסיון רב ואנליטי לצורך קריאת הנתונים ועבודה נכונה ויעילה איתם.

Backlink 


גם זה חלק בלתי נפרד ואף חיוני לתהליך של קידום אתרים לצורך ביצוע אופטימיזציה ל SEO.
חשוב להבין שחלק בלתי נפרד ו״פשוט״ בהחלפת קישורים הענתקת קישור לאתר אחד, ובתמורה, אותו אתר מעניק קישור לאתר שלכם.

כאשר אתם משתמשים בפרסום באינטרנט לצורך כתיבה על מוצר חשמלי שקניתם בחנות לדוגמא, תרצו לספק קישור באתרכם אשר מוביל לאתר היצרן של אותו המוצר, בנוסף למפרט הטכני של המוצר עליו הומלץ באתרכם. לקישור היוצא מאתרכם לכל אתר חיצוני קוראים קישורים יוצאים או outbound links.
ולחילופין- אותם קישורים היוצאים מאתרים אחרים אשר מפנים ומובילים לאתר שלכם- קוראים Backlinks.

חשיבות ההחלפה 


הסיבה הגדולה לכך שהחלפת קישורים הינה חלק מהותי מעבודת SEO היא השארת האתר שלכם במקומות הראשונים והגבוהים במנועי החיפוש בגוגל, מה ששומר על איכותו ורלוונטיות האתר, וזה עיקר עבודת מקדם האתרים.
שהרי בעת ביקורו של משתמש באתר מסויים אשר בתוכו נמצאה ה״המלצה״ והקישור לבקר באתר שלכם, מעיד על איכות תוכן האתר והפופולריות שלו, מה שמגדיל את המשמעות וריבוי הביקורים והעניין בו ברחבי האינטרנט.

בנוסף, חשוב גם לציין כי גוגל מבצעים מעקבים אחר כמות הביקורים באתר ומקור ההגעה, לכן הפניות מבקרים מגורמים חיצוניים מעידה על אותנטיות ואיכות.

שיתוף:

Related Posts