ייעוץ ארגוני לעסקים וחברות

כל מה שצריך וחשוב לדעת על שירותי הייעוץ הארגוני לעסקים וחברות בכתבה שלפניכם.

ייעוץ ארגוני הוא תחום ייעוץ המתמקד במגוון רחב של תהליכים בסביבת הארגון, החברה או בית העסק, והוא מיושם בעיקר למטרות שיפור היכולות העסקיות של בית העסק או החברה. אומנם, הייעוץ הארגוני לעסקים וחברות מיועד בעיקר לבעלי החברה/בית העסק, אך הוא מתמקד במגוון רחב של היבטים הקשורים להעצמת ההון האנושי – עובדי החברה וכדומה.


מטרות הייעוץ הארגוני


מטרותיו של הייעוץ הארגוני נקבעות בהתאם לצרכי בית העסק או החברה ובהתאם להיבטים השונים הנדרשים לצרכי מימוש מלוא הפוטנציאל של בת העסק. ברוב המקרים, הליכי ייעוץ ארגוני מתחילים בהיכרות מוקדמת של נותני השירות (המייעצים) עם בית העסק או החברה על כל מרכיביו, כאשר שלב ההיכרות המוקדמת נועד לצרכי אפיון ואבחון צרכי הייעוץ וקביעת מטרותיו.

בשלב זה, היועץ הארגוני נחשף לכל תהליכי העבודה בבית העסק או החברה, כאשר הוא בעמדת "צופה" בלבד המתבונן אחר הנעשה סביבו. בסיומו של שלב ההיכרות המוקדמת, היועץ הארגוני מגבש מסמך מסקנות המבוססות על ממצאי האפיון ובכך הוא מתווה את מטרות הייעוץ ואת דרכי הפעולה הנחוצות ליישום המטרות הנקבעות בשיתוף פעולה מלא עם בעלי העסק והחברה.


נושאים בהם מתמקדים הליכי הייעוץ הארגוני


תהליכי ייעוץ ארגוני מיועדים אומנם לארגונים וחברות גדולות במשק, אך הם יכולים להיות מותאמים באופן פרטני גם לחברות ועסקים קטנים או בינוניים. התאמת תהליכי הייעוץ הארגוני לחברות ועסקים קטנים יותר, מחייבת היכרות מעמיקה של היועץ או חברת הייעוץ עם התחום העסקי בו פועל בית העסק או החברה, כאשר בין יתר הנושאים בהם מתמקדים הליכי הייעוץ הארגוני לחברות ועסקים (קטנים כגדולים כאחד) נכללים הנושאים הבאים:

 

  • התייעלות ושיפור מתמיד של כל מרכיבי הניהול בבית העסק/חברה, לרבות, ניהול הייצור, ניהול מלאי ורכש, ניהול לוגיסטי, ניהול תקציב וכדומה, וזאת בהתאמה מלאה לאופי הניהול של בית העסק/חברה.

  • ייעוץ המתמקד בפעילות השיווקית של בית העסק/חברה ובמסגרתו מתקיימות פעולות שונות שמטרתן שיפור מתמיד בהיבט השיווקי הנלווה לפעילות בית העסק או החברה.

  • ייעוץ ארגוני הממוקד בנושאים פיננסים כגון: גיוס הון לצרכי פיתוח עסקי, פתרונות אשראי ומימון לצרכי הפעילות השוטפת של בית העסק/חברה, סילוק חובות קיימים, איתור אפיקי פעילות מניבים וכדומה.

  • ייעוץ בנושאי פיתוח מיומנויות והאצלת סמכויות בקרב עובדי בית העסק/חברה


כמו כן, שירותי הייעוץ הארגוני משלבים בתוכם הדרכות וסדנאות לעובדי בית העסק/חברה בכל אחד מהנושאים המרכזיים בהם מתמקדים הליכי הייעוץ.

שיתוף:

Related Posts